Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/bastion/public_html/pogotowielaktacyjne.com/public/core/wp-includes/pomo/translations.php on line 208
Blog – Doradztwo laktacyjne Profilaktyka pediatryczna Masaż Shantala
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bastion/public_html/pogotowielaktacyjne.com/public/core/wp-includes/post-template.php on line 284

Blog

Więcej niż jedno dziecko

06.08.2018

Większość kobiet jest w stanie wykarmić piersią więcej niż jedno dziecko, jeśli uzyska właściwą opiekę dostosowaną do sytuacji (Lawrence 2005). Dla większości kobiet wiadomość, że urodzą bliźnięta jest ogromnym zaskoczeniem, radością ale i źródłem lęku – czy dzieci będą zdrowe, donoszone, czy ciąża przebiegnie bez powikłań.

Czytaj więcej

A było tak pięknie…..

10.01.2018

Po pierwszych trudnych tygodniach następuje upragniona stabilizacja laktacji, Twój maluszek chętnie je i dobrze przybiera na masie ciała. Wydaje się, że ten stan będzie trwał wiecznie. Mijają tygodnie, maluszek rośnie, rozwija się, mijają trzy, cztery miesiące i zaczyna coraz bardziej interesować się światem. Idziecie do przychodni na kolejne szczepienie i nagle okazuje się, że Twoje dziecko za mało waży…

Czytaj więcej

Czy ważny jest każdy ruch?

12.11.2017

Czy ważny jest każdy ruch - czyli jak dobrze wspierać rozwój dziecka? Każdy rodzic chce by jego dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. W gąszczu porad i „niezbędnych” do dobrego rozwoju gadżetów łatwo się pogubić. Wspieranie rozwoju wydaje się prawdziwym wyzwaniem. A może warto dziecku po prostu nie przeszkadzać? Co zatem może zrobić rodzic by pomóc swojemu maluszkowi?

Czytaj więcej

Klęska urodzaju

08.09.2017

Klęska urodzaju, czyli co to jest nadprodukcja pokarmu .  Nie zawsze to niedobór pokarmu spędza sen z powiek mamie karmiącej.  Częstym problemem jest również hiperaktywny wypływ i jego konsekwencje jakimi są zwykle nadprodukcja pokarmu lub odmowa ssania piersi. Sprawia on trudności matce i jest nieprzyjemny dla dziecka, które nie może kontrolować szybkości płynącego mleka oraz przyjmuje duże ilości pokarmu bogatego w laktozę .  

Czytaj więcej

Co się dzieje z moimi piersiami?

01.09.2017

Wiele kobiet niepokoją zmiany, które zachodzą w piersiach po porodzie, mają problem w odróżnieniu nawału, wynikającego z fizjologii z patologicznymi zmianami, wynikającymi zwykle z błędnego postepowania.

Czytaj więcej

Mity o karmieniu piersią cz.3

18.07.2017

Mity o karmieniu cz.3 czyli: czy można przeziębić pokarm? Zapalenie piersi to choroba, która może pojawić się na każdym etapie laktacji. Jego przyczyną nie jest zaziębienie, zbyt głęboki dekolt przy wietrznej pogodzie. Najczęściej jest to powikłanie nieleczącego się zastoju lub jest spowodowane przez bakterie pochodzące ze skóry, penetrujące do tkanek przez uszkodzoną brodawkę.

Czytaj więcej

Mity o karmieniu piersią cz.2

23.06.2017

Mity o karmieniu piersią cz.2 czyli: Czy moje dziecko się najada? To pytanie zadaje sobie każda świeżo upieczona mama. Zastęp cioć Dobra Rada wyrokuje- dziecko płacze, nie śpi, domaga się ssania, wisi na piersi – NIE NAJADA SIĘ, DAJ BUTELKĘ!. Ale czy na pewno? Jak sprawdzić czy moje dziecko dobrze je? Odpowiedź jest bardzo prosta, aby ocenić czy dziecko się najada w ciągu pierwszych 6 tygodni życia stosuje się tzw. Wskaźniki skutecznego karmienia.

Czytaj więcej

Mity o karmieniu piersią cz.1

16.06.2017

Zapraszam na cykl- Mity o karmieniu piersią. Czyli na najbardziej gorący i kontrowersyjny temat dotyczący laktacji. Gdy tylko opadną emocje po porodzie i świeżo upieczona mama z ukochanym maleństwem wraca do domu zostaje zarzucona mnóstwem rad -  wzajemnie się wykluczających. Każdy kto radzi chce najlepiej dla niej, dla dziecka i myśli, że wie najlepiej.  Ale czy na pewno?

Czytaj więcej

„Masaż to jeden oddech w dwóch osobach na raz” Shantala, Frederick Leboyer

26.05.2017

„Masaż to jeden oddech w dwóch osobach na raz” Shantala, Frederick Leboyer. Dotyk to najlepiej rozwinięty zmysł u noworodka, wiadomo, że jest już aktywny w 5 tygodniu życia płodowego. Jest pierwszą formą komunikacji, rozmowy rodzica z dzieckiem, poprzez masaż tworzy się silna, bliska więź, buduje się poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne w prawidłowym rozwoju niemowlęcia. Masując dziecko pobudzamy receptory czuciowe w skórze, wzbudzamy w niemowlęciu świadomość swojego ciała, przywołujemy odczucia zmysłowe -tak dobrze znane z życia płodowego.

Czytaj więcej

Zapraszam na MLEKOTEKĘ w Łodzi

16.05.2017

Projekt MLEKOTEKA to ogólnopolska sieć bezpłatnych grup wsparcia laktacyjnego oraz coroczna akcja promująca karmienie mlekiem kobiecym. Organizowana przez Maminiec, Doula dla Ciebie, przy współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku. W ramach akcji organizowane są bezpłatne wykłady, warsztaty z ekspertami- doradcami laktacyjnymi, lekarzami, położnymi, fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami, promotorami karmienia piersią skierowane do kobiet w ciąży i mam niemowląt.

Czytaj więcej